Euroopa Liidu Kohtusse pöördumiseks tuleb esitada kirjalik hagiavaldus kohtukantseleile.

Pidage meeles, et kohtusse pöördumiseks peab teil olema esindaja. Lisaks peate teadma, et füüsilised isikud saavad enamiku menetluste puhul esitada kaebuse Üldkohtule ja mitte Euroopa Kohtule. Selliste menetluste jaoks on esimese astme kohus Üldkohus ja te saate selle otsuseid edasi kaevata Euroopa Kohtusse.

Vorm

Kohus on koostanud näidiskokkuvõtte väidetest ja põhiargumentidest.

Keel

Kohtumenetluse keel on üks Euroopa Liidu 24 ametlikust keelest. Te saate valida keele, mis sobib teile kõige paremini. Ainus erand on juhul, kui kostjaks on liikmesriik. Sel juhul on menetluskeeleks üks selle liikmesriigi ametlikest keeltest.

Pidage meeles, et kui menetluse keel on valitud, tuleb seda kasutada nii kirjaliku kui ka suulise menetluse puhul.

Sisu

Üldkohtu menetluskorra järgi peab teie hagiavaldus sisaldama järgmist:

  • teie nimi ja aadress;
  • teie esindaja staatuse ja aadressi andmed;
  • peamise osapoole nimi, kelle vastu hagiavaldus esitatakse;
  • hagi ese, esitatavad väited ja argumendid ning nende väidete kokkuvõte;
  • hagiavalduse nõuded;
  • kõik tõendid, mida te peate asjakohasteks.

Tekst peab olema lihtne ja selge, et aidata kohtul paremini aru saada, mis juhtus. Vältige emotsionaalset ja halvustavat keelekasutust.

Anonüümsus

Te saate Euroopa Liidu Kohtu menetluses taotleda anonüümsust. Taotluse peate esitama eraldi dokumendina, milles selgitate legitiimseid põhjuseid, miks te soovite hoida oma identiteedi konfidentsiaalsena.

Dokumendid

Te peate oma hagiavaldusele lisama kõik dokumendid, mis on seotud olukorraga, mille kohta te kaebuse esitate (näiteks teie esitatud kaebused ja neile saadud vastused, kohtuotsused või muud otsused jms). Kohus aktsepteerib ainult selliseid hagiavaldusi, mis on täielikud ja millele on lisatud vajalikud dokumendid.

Tähtajad

Oma õiguste rikkumise kohta kaebuse esitamiseks ei ole teil kohustust üritada seda esmalt lahendada riigisiseses institutsioonis. Täielik hagiavaldus tuleb saata Euroopa Liidu Kohtu kohtukantseleile hiljemalt kahe kuu jooksul pärast vaidlustatava õigusakti avaldamist või teatavaks tegemist. Kui õigusakti ei avaldatud ega tehtud teatavaks, hakatakse tähtaega arvestama sellest hetkest, mil te õigusakti olemasolust teada saite.

oluline Te peate oma hagiavalduse esitama nii kiiresti kui võimalik, kuna kohus võib paluda teilt dokumente, mida te ei ole oma esialgsele hagiavaldusele lisanud. Teile antakse lisaaeg nende dokumentide kohtule esitamiseks. Pärast tähtaega esitatud menetlusdokumente võib aktsepteerida erandjuhtudel, kui president teeb sellekohase otsuse.

Aadress

oluline Kasuks tuleb, kui te enne hagiavalduse saatmist salvestate hagiavalduse ja lisadokumendid elektrooniliselt, skaneerite need või teete nendest koopiad. Kui kohus leiab, et teie hagiavaldusest on puudu oluline teave, peate selle võib-olla uuesti kirjutama. Sel juhul antakse teile lisaaeg ja hagiavalduse koopia võib olla kasulik uue vormi kiireks ettevalmistuseks.

Hagiavaldus tuleb saata järgmisel aadressil:

Euroopa Liidu Kohus
Registry of the Court
Rue du Fort Niedergrünewald
L-2925 Luxembourg
Luxembourg

Esindajad ja advokaadid, kes on pädevad esinema liikmesriigi kohtus, võivad hagiavaldused saata ka elektrooniliselt.

Õigusabi

Menetlus Üldkohtus on tasuta. Siiski peab Euroopa Liidu Kohtusse pöördumiseks olema teil esindaja. Seega saate te taotleda õigusabi. Tutvuge lähemalt ja leidke õigusabi taotlemise vorm.

Materjalid

Viimati uuendatud 29/05/2024